Przejdź do treści

    Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Sztuka w nas”

    12 czerwca w Zespole Szkół nr 1 im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach odbył się wyjątkowy Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Sztuka w nas” – wydarzenie pełne emocji, talentu i prawdziwej radości tworzenia. Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy, co nadało mu dodatkowego prestiżu i podkreśliło jego znaczenie dla lokalnej społeczności.

    W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie:
    Szkoły Podstawowej nr 55 Specjalnej w Katowicach,
    Szkoły Podstawowej nr 39 im. Jana Pawła II w Katowicach,
    Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Wesołe Słoneczka”,
    Szkoły Podstawowej nr 16 w Katowicach,
    Technikum nr 20 z Oddziałami Specjalnymi dla Niesłyszących i Słabo Słyszących,
    Szkoły Branżowej I Stopnia nr 10 dla Niesłyszących i Słabo Słyszących,
    oraz wielu innych młodych artystów z Katowic i okolic.

    Kluczowym punktem wydarzenia były warsztaty artystyczne prowadzone przez uznanych twórców z Grupy Janowskiej – uczestnicy tworzyli niezwykłe prace inspirowane codziennością, otaczającą przyrodą oraz własnymi emocjami. Szczególną atrakcją było wspólne malowanie ogromnego parasola – symbolu integracji, współpracy i kreatywności bez barier.
    Dzieci i młodzież z ogromnym zaangażowaniem eksperymentowali z kolorem, kształtem i fakturą, odkrywając nowe środki wyrazu i rozwijając swój potencjał artystyczny.
    Całości wydarzenia dopełniała wystawa prac plastycznych, w której można było podziwiać efekty twórczej pracy uczniów – wystawa emanująca szczerością, pasją i niezwykłą wyobraźnią.

    Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, artystom i wolontariuszom za stworzenie tej pięknej przestrzeni wspólnego tworzenia i bycia razem. Takie chwile pokazują, że sztuka naprawdę jest w nas!

    #SztukaWNas #FestiwalBezBarier #KatowiceDlaKażdego #TwórczośćBezOgraniczeń #GrupaJanowska #ZespółSzkółNr1 #NiepełnosprawnośćNieOgranicza #WesołeSłoneczka #SztukaŁączyLudzi #KatowiceTworzą

    Zespół Szkół nr 1 im.gen. Jerzego Ziętka
    Przegląd prywatności

    Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.